Nelson Piquet vyhrál v Albert Parku závod na motokárách

25. března 2009 v 21:39 | Ivča |  Nelson Piquet jr.
Nelson Piquet absolvoval skvělou přípravu na nedělní GP Austrálie. V úterý se zúčastnil závodu na motokárách, který v Albert Parku zorganizovali pořadatelé závodu.

Nelson byl na 350 metrů dlouhé trati nejrychlejší. Mezi poraženými byli Matthew Wall (australský mistr v motokárách), Luke Ellery (šampion Formule Ford) a Cameron McConville (Australian V8 Supercar).

Nelson závodí na motokárách od osmi let a ke svým motokárovým kořenům se často vrací. Nebylo tedy divu, že byl ve svém živlu a rád využil příležitosti zazávodit si s australskými talenty.

"Byla to legrace.", řekl Nelson na konci dne. "Organizátoři postavili opravdu skvělou trať a já jsem si skutečně užil setkání s Cameronem a ostatními jezdci. Vždycky rád soutěžím, takže jsem rád, že jsem byl nejrychlejší. I když jsme jeli jen pro radost."

Trať bude přístupná celý víkend a návštěvníci GP Austrálie budou mít možnost otestovat si na ní svoje jezdecké umění. Organizátoři doufají, že se jim podaří odhalit příštího australského mistra.

Po motokárách teď Nelsona čekají vážnější úkoly. Zítra proběhnou první tréninky sezóny 2009.