Brundle počítá s Alonsem: „Ti jsou rychlí“

23. března 2009 v 21:41 | Ivča |  Testování
Bývalý pilot Formule 1 obdivuje jezdecké umění Fernanda Alonsa: "Je to stejná liga jako Michael Schumacher a Alain Prost"

Martin Brundle vidí v nové sezóně dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa v nejužším kruhu uchazečů o mistrovský titul. "Renault se zdá opravdu rychlý.", vyjádřil Brit svoje dojmy z posledních testů před Melbourne. "Na to, jak hrozně R29 vypadá, dokáže jezdit velmi slušnou rychlostí."

Francouzi by mohli mít, stejně jako Red Bull, kterému dodává Renault motory, důležitou výhodu. "Mohli by mít náskok asi 0,2 sekundy na kolo, protože mohli v zimě modifikovat motor. Dokázali svým konkurentům, že byli vloni v nevýhodě, protože se striktně řídili zákazem vývoje motorů. Ostatní souhlasili, že mohou motor vylepšit."

"Jestli bude mít Alonso k dispozici auto, které ho znovu doveze k titulu mistra světa, to opravdu nevím. Ale on sám se zdá velmi optimisticky naladěný. Pokud má pravdu, nestojí mu nic v cestě za ziskem třetího titulu." Španěla totiž Brundle považuje za nejlepšího pilota současné Formule 1. "Když sedne za volant, nevidím na něm slabé stránky. Má prostě všechno."

"Momentálně je tento 27letý kluk nejkomplexnější jezdec Formule 1. Minimálně z mého pohledu.", chválí Brundle. "Je stejná liga jako Michael Schumacher a Alain Prost. A ti získali dohromady 11 titulů."

Alonso sám byl po prvních testech s R29 spíše opatrně optimistický. Ovšem poté, co se vůz zjevně výrazně zlepšil, mluvil sám o dobrý šancích na další vítězství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Apple Apple | 24. března 2009 v 15:18 | Reagovat

doufám že to letos fernandovi vyjde ;-)

FERNANDO GOOO! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama